Informační centrum

Diamanty - Brilianty

Nyní vás seznámíme s diamanty YES. Pouze u nás najdete šperky s brilianty ve výjimečném zpracování a s neopakovatelným designem.
Více zde

Zásnubní prsten

Historie zásnub se formovala díky mnoha náboženstvím, tradicím a kulturám.
Více zde

Šperkařská zkouška

Poskytuje informaci týkající se obsahu drahého kovu: stříbra, zlata nebo platiny ve šperku. Na příklad zlato je kov měkký, proto se při výrobě bižuterie používají jeho slitiny s jinými kovy, které je zpevňují, mění jeho barvu či vyhlazují povrch.
Více zde

Souprav šperků

Tento termín ve šperkařství obvykle znamená spojení tří prvků: prstene, přívěsku a náušnic. Ty jsou vzájemně propojeny, a to nejen s ohledem na druh drahého kovu a kamenů, které je zdobí, ale také stylem zpracování. Každý prvek této soupravy je obvykle možné zakoupit i samostatně.
Více zde

Velikost šperku

Šperky musí být, stejně jako ostatní části šatníku, pečlivě vybrané. Správně vybraný šperk představuje dokonalý dárek, který vyvolá úsměv na tváři každého obdarovaného.
Více zde

Safír

Jedná se o odrůdu korundu, čili nejtvrdšího kamene vyskytujícího se přirozeně – hned po diamantu. Je zpravidla modrý, často se však setkáváme i s jinými barvami – všemi s výjimkou červené.
Více zde

Smaragd

Název této nejcennější odrůdy berylu pochází z latinského smaragdus, čili zelený. Spolu s rubínem, safírem a diamantem představují nejtvrdší minerály.
Více zde

Topaz

Název topaz pochází z řečtiny a znamená hledání (topazos). A to proto, že již ve starověku byl jedním z nejcennějších a nejvyhledávanějších kamenů.
Více zde

Onyx

Onyx je dalším drahým kamenem, který je znám již od antických dob. Jedná se o varietu chalcedonu se střídavými vrstvami výrazně odlišných barev – světlé a tmavé.
Více zde

Zirkony

Zirkon – syntetický ozdobný kámen dokonale imitující diamant. Je bezbarvý, avšak při použití různých příměsí při jeho výrobě je možné dosáhnout různých barev: žluté, fialové, hnědofialové, olivové, zelené, černé.
Více zde